SKI 59

29 stycznia 2013

Kolejny numer SKI magazynu

Zapraszamy do lektury kolejnego już w tym sezonie numeru SKI magazynu, już numer 59. W środku opis wyjazdu do Val di Sole zrealizowanego przez Jacka Trzemżalskiego wspólnie z Leszkiem Janasem i ekipą TVP 1 programu „Kawa czy herbata?” Znajdziecie także zaproszenie do Ischgl – jednej z najlepszych miejscówek w Austrii – pióra Małgorzaty Gwiazdowskiej. Na następnych stronach proponujemy także wciąż nieco egzotyczną wycieczkę na wschód, czyli na Ukrainę. Ośrodek Sławko opisał Andrzej Listowski. Warto wiedzieć, że jest to miejsce, gdzie na początku XX wieku rodziło się polskie narciarstwo. Właśnie w Sławsku (a nie np. w Zakopanem) odbyły się pierwsze polskie zawody narciarskie! Miejscowość wciąż przypomina bardziej lata 70-te XX wieku niż początek XXI wieku, ale choćby z przyczyn sentymentalnych warto o Sławsku pamiętać.

Jak zwykle sporo miejsca poświęciliśmy poradom. Jacek Trzemżalski pokusił się o materiał na temat prawidłowego doboru butów narciarskich. Jest to temat zawsze aktualny i mamy nadzieję, że zostanie dobrze przyjęty przez czytelników. Dużo o freeride dowiecie się jak zwykle od Andrzeja Osuchowskiego – tym razem rozmawiamy o procesie wytyczania linii zjazdu w terenie. Z tym materiałem świetnie koresponduje tekst pióra Jacka Będkowskiego o freetour, czyli o podchodzeniu na nartach w celu zjazdu poza trasą.

Ten sam poradnikowy aspekt reprezentuje tekst „Kuchnia filmowca”. Jak łatwo się domyślić, jest to materiał o procesie filmowania akcji na śniegu. W temacie akrobacji freeski zapraszamy do snowparków Davos i Klosters, a na koniec na artykuł o 10-leciu Polish Freeskiing Open. Aż trudno uwierzyć, że to już dziesięć lat Andrzej Lesiewski z ekipą organizują te prestiżowe zawody. Oby spręża starczyło im na co najmniej drugie tyle!