SKI 56

11 października 2012

Rozpoczynamy nowy sezon zimowy!

Miesiąc wcześniej niż co roku wracamy do Was z kolejnym numerem SKI. Sprawcą przyspieszenia o miesiąc wydania pierwszego w sezonie SKI magazynu, jest szwajcarski kanton Gryzonia, któremu poświęciliśmy niemal cały ten numer. Wewnątrz wydania znajdziecie opisy wielu stacji narciarskich położonych w Gryzonii, a trzeba przyznać, że większość z nich to absolutnie topowe miejsca, jeśli chodzi o możliwość spędzania narciarskiego urlopu.

Przy okazji zaprezentowaliśmy sylwetki sportowców, pochodzących z Gryzonii: Carlo Janka reprezentuje narciarstwo alpejskie, Dario Cologna narciarstwo biegowe, a Elias Ambuehl narciarski freestyle. Wszyscy trzej w znakomity sposób wykorzystują warunki, które dała im natura.

Wewnątrz numeru znajdziecie sporo materiałów także o poza zjazdowych atrakcjach zimy w Gryzonii: opis najlepszych snow parków, tras do narciarstwa biegowego, sankostrad, miejsc do jazdy i łyżwach, czy po prostu urokliwych pieszych wycieczek. Nie mogło zabraknąć także artykułu o basenach termalnych i wellness.

Miłośnicy freeride z pewnością zainteresują się przeglądem najlepszych miejscówek do jazdy poza trasami, tym bardziej, że udało nam się namierzyć prawdziwy szwajcarski Secret Spot. Przedstawione miejsca oczywiście nie wyczerpują narciarskiej oferty Gryzonii, ale żeby ją poznać, trzeba się do Szwajcarii wybrać samemu. Do czego serdecznie namawiamy.

Przypominamy, że odtąd będziemy się spotykali co miesiąc: do marca 2013, a cykl wydań SKI magazynu w tym sezonie obejmie aż 6 numerów!

Życzymy miłej lektury, a także Wam i sobie śnieżnej zimy!