SKI 54

02 lutego 2012

Przyszła zima a z nią kolejny SKI magazyn

Tak jak obiecywaliśmy, zima przyszła. Mróz jest siarczysty, a w górach pełno śniegu.
Tymczasem zapraszamy do lektury czwartego w tym sezonie wydania SKI magazynu. W SKI 54 dużo miejsca poświęciliśmy na wywiady. Główny materiał z tej tematyki to długa rozmowa z najlepszym polskim alpejczykiem w historii – Andrzejem Bachledą-Curusiem. Pan Andrzej niezwykle barwnie i z energią kreśli przeszłość, teraźniejszości i przyszłość polskiego narciarstwa. Młodsze pokolenie narciarzy reprezentują Staszek Karpiel-Bułecka, który opowiada o swoich freestylowych i muzycznych pasjach oraz Maciek Bydliński, który udanie walczy między tyczkami Alpejskiego Pucharu Świata, a także 17-letni Torin Yates Wallace – najmłodszy medalista X-Games.

Nie zabrakło także opisów stacji z naszych redakcyjnych wypadów. Gosia Gwiazdowska opisała norweskie Trysil oraz francuskie Les Sybelles w Dolinie Maurienne. Rafał Nowak zaprasza do Włoch do stacji Dolomiti 5 Stars pod Civettę i Marmoladę. Jacek Trzemżalski natomiast proponuje wypad na freeride (i nie tylko) do włoskiej stacji Monterosa Ski. W numerze znajdziecie także impresje z heliski w pirenejskim Vallnord w Andorze i tradycyjnie już opis snowparku – tym razem Michał Alster wybrał Livigno.

Te trzy ostatnie materiały zachodzą tematyką w dział freeskiingu, przygotowany pod redakcją Andrzeja Lesiewskiego. Numer uzupełniają materiały o technice jazdy i biegówkach – w kolejnym artykule z cyklu Alicja Rolska prezentuje najpopularniejsze biegi masowe.
Życzymy udanych dni na śniegu, a wieczorem przy kominku miłego czytania :)