MG 88

06 maja 2013

„Lato w Szwajcarii” – Czarodziejskie góry!

Słynna powieść Tomasza Manna, której akcja rozgrywa się w sercu kantonu Gryzonia, czyli w kurorcie Davos, to ciekawy literacki trop, jaki może przywieść turystę do Szwajcarii – przepięknej górskiej konfederacji autonomicznych kantonów zasiedlających alpejskie doliny.
Zróżnicowanie terytorialne oraz kulturowe sprawia, że niemal każda z nich stanowi osobny fascynujący świat i kolejny raz postanowiliśmy poświęcić cały numer na pokazanie różnorodności krainy Helwetów.

Tym razem podróż do Szwajcarii rozpoczynamy od wątków historycznych. Z jednej strony chodzi o pokazanie bogactwa lokalnych tradycji tego kraju, a z drugiej – w tekście nt. historii alpinizmu o ukazanie tego, jak postęp w podboju Alp położył podwaliny pod modernistyczne wspinanie, uprawiane na wszystkich kontynentach.

Poprowadzimy Was wspaniałymi górskimi szlakami wokół Zermatt oraz zaproponujemy niezwykłą turę wokół masywu Grand Combins. Zaproponujemy wodne wycieczki po kantonie Wallis i zwiedzanie Berneńskiego Oberlandu.

W powieści Manna dwudziestotrzyletni Hans Castorp jedzie do Szwajcarii, by odwiedzić kuzyna. Pobyt zaplanowany na trzy tygodnie w rezultacie trwał siedem lat. A więc i my życzymy Wam miłego zwiedzania Szwajcarii!