MG 86

08 stycznia 2013

Magazyn Górski Zima
Zima za pasem, dlatego przed Wami zimowe wydanie Magazynu Górskiego. Pora się cieplej ubrać i wyposażyć w prawdziwie zimowy sprzęt. Z tego powodu, przy współpracy z firmą Pajak Sport, przygotowaliśmy obszerne Vademecum użytkownika sprzętu puchowego. Polecamy lekturę artykułu pt. „Otuleni w ciepły puch” każdemu, kto nie zamierza zimą siedzieć w domu.
Poradnikową część magazynu reprezentuje także materiał „Orientuj się!”, traktujący o wyposażeniu przydatnym do orientacji w terenie. Nie zapomnieliśmy również o sprzęcie lawinowym. Śnieg daje nam wiele radości, ale także stanowi zagrożenie – nie zapominajcie o tym! Zachęcamy przy tym do skorzystania z kursów lawinowych, bo sam zakup sprzętu to za mało, trzeba umieć go stosować w praktyce.
W tym wydaniu Magazynu Górskiego nie zabrakło oczywiście podróży. Jarosław Łączka zaprasza do Ameryki Południowej na „Święte Góry Peru”. „Majestat Kaukazu” reprezentuje słynna Uszba, w artykule Łukasza Kocewiaka. Również w Kaukaz z „Dzieckiem w plecaku” wybrał się nasz stały autor: Konrad Tulej. Grzesiek Petryszak zaprasza na kolejny odcinek wędrówki po Karpatach Wschodnich. Tym razem odwiedzimy Góry Marmaroskie.
Najbliższe miesiące to sezon na aktywności górskie, które można uprawiać tylko gdy jest śnieg, lód i mróz. Nie jest łatwo w tak krótkim czasie nacieszyć się tymi darami natury. Nie popadajcie w zachłanność i wspinajcie się, wędrujcie na nogach, czy na nartach – przede wszystkim z głową.
Życzymy wszystkim Czytelnikom ciekawej lektury, ale przede wszystkim bezpiecznego sezonu!
Do zobaczenia w Nowym Roku. Oby dla wszystkich był dobry!