MG 85

06 listopada 2012

Jesienny Magazyn Górski Wspinaczka

Kolejne wydanie Magazynu Górskiego – Wspinaczka obfituje w historyczne wydarzenia! Już okładka sugeruje, że wewnątrz znajdziecie obszerną rozmowę z Olą Taistrą, która jako pierwsza Polka pokonała trudności 8c+! Brawo dla Oli za wytrwałość i trzymamy kciuki za ciąg dalszy! Niezwykle ciekawa jest też rozmowa z Adamem Pustelnikiem, który dosłownie wraca do wspinaczkowego życia po poważnym wypadku w Hiszpanii. Rozmowa jest interesująca również w kontekście rozegranych niedawno Mistrzostw Świata w Paryżu, gdzie Adam był szefem zespołu układającego drogi.

Miłośników skalnych wyjazdów zapraszamy tym razem do Camaiore w Toskanii, gdzie Jacek Trzemżalski latem dość przypadkowo trafił na kapitalną wspinaczkową cywilizację, oraz na Sardynię, gdzie po wielowyciągowych drogach wspinał się sportowy zespół teamu The North Face.

Nie zabrakło też czegoś dla miłośników publicystyki. Po ciepło przyjętej pierwszej części „Traktatu o Wycenach”, która opisywała historię powstawania kolejnych stopni trudności, zapraszamy do lektury drugiego odcinka. Tym razem Jacek Trzemżalski dzieli się osobistymi refleksjami na temat samego procesu wyceniania, w oparciu o 25-letnią praktykę wytyczania nowych dróg: zarówno na Jurze, jak i w Podkarpackich Piaskowcach.

Życzymy inspirującej lektury!