MG 80

09 maja 2012

Magazyn Górski „Szwajcaria”

Oddajemy w Wasze ręce numer, który w całości poświęcony jest Szwajcarii i pokazuje, jak różnorodne aktywności towarzyszyć mogą naszemu letniemu urlopowi, jeżeli zdecydujemy się na wyjazd właśnie do niej.
Dobierając tematykę artykułów staraliśmy się przedstawić „dla każdego coś miłego”. Dlatego też w numerze znajdziecie opisy wejścia na Matterhorn i rejsu po Jeziorze Czterech Kantonów. Zapraszamy Was do wędrówki szlakiem Tour Monte Rosa i spędzenia kilku dni na Diavolezzy. Przedstawiamy najtrudniejszą w kraju via ferratę i sugerujemy wybór również kilku innych. Zachęcamy do wzięcia udziału w Jungfrau Maraton – prestiżowym biegu górskim, a jeżeli nie czujecie się na siłach, zawsze można tę trasę przejść zwyczajnie na piechotę, zagłębiając się na każdym podejściu w refleksji „a oni tu biegną…” Opisujemy Eldorado dla miłośników kanioningu, czyli wąwozy Ticino i górskie kolejki i pociągi widokowe. Przygotowaliśmy też artykuł o urokach Gryzonii, kantonu z bogatą ofertą i dla wymagających turystów i dla rodzin z dziećmi, a także przegląd wodnych atrakcji Szwajcarii, gdyż właśnie „lato nad wodą” stanowi motyw przewodni tegorocznej kampanii promującej ten piękny kraj.
W trosce o Wasze bezpieczeństwo przypominamy też trochę podstawowych zasad poruszania się po lodowcach i po via ferratach.
Mamy nadzieję, że zainspirujemy Was, aby spędzić niezapomniane wakacje w kraju sera, zegarków, banków, a przede wszystkim przepięknych gór i jezior.
Życzymy miłej lektury!