3 szczyty w 3 tygodnie

17 marca 2012

Uczestnicy wyprawy mają ambitny plan. Sześć kobiet, jeden mężczyzna i trzy szczyty w trzy tygodnie…
I to szczyty nie byle jakie, bo sięgające ok. 6 tysięcy metrów ponad poziom morza. Właśnie tak zapowiada się ekspedycja w Himalaje kilku pasjonatów wspinaczki i niekończących się przygód.
Wyprawa ma również „drugie dno”. Jakie? To dzieci. Dokładnie pomoc uczniom szkoły podstawowej w Lukli, którą podróżnicy odwiedzą w trakcie wyprawy. Aby ułatwić kształcenie tym młodych ludziom uczestnicy wyprawy chcą przekazać zebrane środki finansowe i tym samym zapewnić artykuły szkolne dla uczniów a także poprawić jakość edukacji przez sponsoring nauczycieli.

Wiedząc, że analfabetyzm w Nepalu obejmuje ok. 58 proc. populacji, chcieliśmy choć trochę wesprzeć dzieci. Tak zaczęliśmy działać i myśleć dwutorowo: o naszej przygodzie i uczniach z Lukli
- mówi Beata Ciepiel – kierownik i pomysłodawczyni wyprawy

Na pierwszy ogień – Pokhalde (5806 m), który stanowi dobry punkt wyjściowy do aklimatyzacji i pozwoli na późniejsze osiągnięcie 6-tysięczników Island Peak (6189 m) i Lobuche East (6119 m). Wszystkie 3 szczyty znajdują się w rejonie Sagarmatha.

Więcej informacji przeczytać można na stronie poświęconej wyprawie.
Warto dołączyć też do grona fanów na Facebooku i śledzić na bieżąco przygotowania do wyprawy 3 PEAKS TREK MOUNTAIN EXPEDITION IN HIMALAYA 2012

.